Anasayfa / Güncel / TKP/ML dava tutsakları 5 günlük açlık grevine başlıyor

TKP/ML dava tutsakları 5 günlük açlık grevine başlıyor

Leyla Güven’in 110. gününe ulaşan açlık grevi ve hapishanelerdeki devrimci-yurtsever tutsakların açlık grevleri devam ediyor. Devrimci, demokrat kesimlere yönelik saldırı politikalarını ve tecridi protesto etmek için tüm hapishanelerdeki Türkiye Komünist Partisi/Marksist-Leninist (TKP/ML) dava tutsakları adına bir açıklama yayımlayan İsmail Yılmaz 1-6 Mart tarihleri arasında açlık grevi yapacaklarını duyurdu. TKP/ML davası tutsakları adına açıklama yapan İsmail Yılmaz’ın açıklaması şu şekilde;

“Türkiye hapishanelerinde tutsaklar bedenleri bir kez daha açlığa yatmıştır. Leyla Güven’in Öcalan üzerindeki tecride karşı başlattığı açlık grevi yüzlü günlere, tutsakların başlatmış olduğu açlık grevi 50’li günlere ulaşmış olmasına rağmen faşist TC devleti eylemleri duymazdan, görmezden gelerek eylemleri kendi içinde sönümlendirmeye çalışmaktadır.

Hapishanelerdeki açlık grevi eylemleri teslim olmama beyanı ve faşizme, faşizmin artan saldırılarına karşı tereddütsüz bir direniş çağrısıdır. Faşist TC devleti bu direnişi tam da böyle anladığı için talepleri görmezden gelerek, bu direnişleri boğmak, bastırmak istiyor.

Devrimci, yurtsever tutsakların talepleri meşrudur. Halkımız direnişin sessizlik içerisinde geçiştirilmesine izin vermemeli, direnişin yanında olmalıdır.

Bu amaçla hapishanelerde bulunan tüm TKP/ML dava tutsakları olarak 5 gün (1-6 Mart tarihleri arasında) sürecek açlık grevine başlıyoruz.

-Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!

-Tecrit İşkencesine Son!

Tüm hapishanelerdeki TKP/ML dava tutsakları adına İsmail Yılmaz”